To my, Delfinki! Nasze ważne wydarzenia Informacje dla Rodziców Miesięczne zamierzenia Delfinkowe Urodzinki Międzynarodowy Projekt Edukacyjny " Piękna Nasza Polska Cała" Ogólnopolski Program Krainy Muzyki pt. Muzyka to Matematyka Piosenki i wierszyki religia- zdalne zajęcia J. Angielski- zajęcia zdalne Zajęcia zdalne

DELFINKI

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny " Piękna Nasza Polska Cała"

Zadanie: Przedzkolny Konkurs poezji patriotycznej

"Każdy przedszkolak to mały Polak"

Nasi uczestnicy:

Zadanie: 100 naj... w Polsce

Przez ponad miesiąc Delfinki poznawały różne ciekawe miejsca związany z tradycją, kulturą oraz przyrodą naszego pięknego kraju. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego warto odwiedzać zabytki polskiej kultury oraz piękne miejsca w naszym kraju.

Zadanie: Herb miasta Mysłowice

Zadanie: Tydzień Legend

Grupa "Delfinki" wraz z p. Marzeną wzięła udział w Tygodniu Legend i Baśni Polskich. Pani organizowała słuchowiska i inscenizacje. Dzieci poznały m.in. Legendę: o Bazyliszku; Lechu, Czechu i Rusie; Złotej Kaczce, Syrence Warszawskiej, Smoku Wawelskim i wiele innych. Wykonały także piękne prace plastyczne związane z poznanymi legendami.

M.K

Grupa "Delfinki" wzięła udział w porankach patriotycznych, w czasie których uczyła się wierszy, pieśni (np. Wojenko, wojenko), tańców (np Koziorajka). Delfinki tworzyły prace plastyczne o charakterze patriotycznym, ludowym. (zad.1,3,6)

Zadanie: 11 Listopada 2020

Narodowe Święto Niepodległości

We wtorek 10.11 o godzinie 11:11 dzieci z naszego Przedszkola w uroczysty sposób odśpiewały Hymn Polski. Dzieci przygotowywały się do świętowania Niepodległości Polski już wcześniej, gdy powtarzały słowa "Mazurka Dąbrowskiego" i innych piosenek oraz wierszyków o tematyce patriotycznej. Przygotowały także z Panią Nauczycielką flagę Polski, którą z wielką dumą wymachiwały podczas prezentowania piosenek.