O nas WYDARZENIA ZAMIERZENIA OGŁOSZENIA PIOSENKI i WIERSZYKI NASZE PRACE ZAJĘCIA ZDALNE religia- zdalne zajęcia J. Angielski- zajęcia zdalne PROJEKT EDUKACYJNY :MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY Program edukacyjny "Czyściochowe przedszkole"

Grupa "SÓWKI"

Program edukacyjny "Czyściochowe przedszkole"

Czyściochowe Przedszkole to program edukacyjny dla przedszkoli w całej Polsce. Nasza grupa również przystąpiła do tego programu i począwszy od listopada poprzez kolejne miesiące będziemy realizowali cele programu.

Wizja i cel programu

Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych, uczymy się już od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy, procentuje w dorosłym życiu. Czas intensywnej nauki w wieku przedszkolnym warto wykorzystać także na kształtowanie dobrych nawyków higienicznych. Program Czyściochowe Przedszkole ma na celu pomagać nauczycielom w edukacji i motywowaniu przedszkolaków do codziennego dbania o higienę.

LISTOPAD
W listopadzie w ramach programu Czyściochowe Przedszkole odbyły się zajęcia na temat higieny jamy ustnej. Dzieci dowiedziały się podczas nich, że:
Zęby myjemy przez 3 minuty dwa razy dziennie, codziennie.
Zęby myjemy przed śniadaniem lub 15 minut po posiłku.
Zęby myjemy dokładnie i z każdej strony.
Lekarz stomatolog pomaga dbać o zęby.
Zdrowe odżywianie jest ważne dla naszych zębów. Powinniśmy unikać produktów słodkich, czy przylepiających się do zębów.
Dokładne mycie zębów to także nitkowanie.

"Do brzuszka- mój układ pokarmowy"
To kolejny cykl zajęć programu Czyściochowe przedszkole. Na zajęciach dowiedzieliśmy się z jakich podstawowych części zbydowany jest układ pokarmowy- zęby, język, przełyk i żołądek, jak to się dzieje, że pokarm trafia do żołądka i na co należy zwrócić uwagę podczas prawidłowego spożywania posiłków. Na zakończenie zajęć dzieci wykleiły plasteliną narządy tego układu, trzymając się określonego schematu.